Супермен возење е совршена адреналинот

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

1 септември одбележа официјалниот големото отворање на Супермен возење на Osa Mountain Village Resort & Еко авантура парк. Официјално се нарекува Супермен де Osa надчовекот возење е совршена брзање на адреналин за возбуда азил во потрага по ново искуство. По еден месец на тест возења и воведување на локалните тур-оператори на најдолгиот и најбрзиот кабел возење во светот сè е работи правилно и како што е планирано. Надчовекот возење трае околу 2 минути и во зависност од лицата тежина може да достигне брзина и до 90 милји на час! Со почеток во околу 3.000 метри во височина, а завршува на 2.000 метри на возењето ќе лета низ дождовни шуми крошна, над и помеѓу дрвјата. Надчовекот возење возење е над 2 км или околу 1,28 милји од чисто адреналинот. Безбедноста е приоритет број еден на возење. Специјални прицврстување биле изградени, како и специјално дизајнирани кабел ролки, кои се способни за патување на 250 километри на час безбедно. Три излишни системи за сопирање бидете сигурни дека ќе се дојде до точката на крајот на возењето. Водич тим се состои од 4 луѓе кои го прават сигурни дека вашата искуство е една ќе се сеќавам за годините што доаѓаат.
Лета како Супермен
Надчовекот возење по себе е 95 $, но постојат неколку ден туристички пакети кои вклучуваат надчовекот возење со други забавни атракции. Една од моите омилени комбинација на надчовекот возење со Osa Надстрешница турнеја, животните Светилиштето, Пеперутка градини и вода слајд. Сите пакети се дисконтираат до даде најмногу резултат за дадените пари и го вклучите вашиот оброци во текот на денот. Проверете супер ден туристички пакети овде .

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Osa Mountain Village одржлив одморалиште заедница

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Што е Osa Mountain Village одржлив развој?

Одржлив развој план на Osa Mountain Village

Osa Mountain Village е одржлив развој со уникатен концепт за живеење во рајот. Тоа е ремек-планирани намерно заедница која на површината прво може да се појави да се погледне малку како комуна ... но тоа не е комуна. Тоа е одржлив развој кој го зема идејата за еко-пријателски и одржлив зграда принципи врз основа на пермакултурата дизајн и комбинира со богата и исполнет живот исполнет со забава и возбудливи нешта да се направи во еден од најубавите места на земјата. Тоа е намерно заедница, каде што жителите да поседувате дома, како и бизнис, ако тие сакаат, и да живеат многу удобен живот на изобилство на малку, како $ 500 месечно во една од најубавите места на земјата. Превземи документ кој објаснува нашите одржлив развој и намерно заедница овде.

Кликнете на Мастер план на погоре за да ја видите зголемена копија

Кој се наоѓа овој Намерно заедница?

Локација Osa Mountain Village намерно Заедница

Osa Mountain Village се наоѓа во јужниот Пацифик зона на Костарика помеѓу Палмарна Norte на југ и Порто Кортез на север. Имотот започнува на околу 1400 метри и оди до 3000 метри надморска височина. Целиот имот е околу 780 хектари. Самата заедница седи на околу 50 хектари, на околу 2000 метри надморска височина. Останатите 730 хектари е основно старите шуми кои ќе останат неразвиени и се користи од страна на различни бизниси кои обезбедуваат авантура тури како јавањето патувања, одење, пешачење и кампување патувања , Zipline крошна тури , водопад rappelling патувања , фантастично птицата гледа тура и многу повеќе. Ние сме во моментов во потрага по лицата и семејствата кои сакаат да направат пауза од забрзаното темпо на живеење за поедноставен начин на живот кој ќе биде полн со изобилство но не чини една рака и една нога да живеат.

Кликнете на Google на сајтот погоре за да ја видите зголемена копија

Што се подразбира под "Одржлив развој"?

Користење на зелена енергија е задолжително за одржливост

Од страна на одржлив развој што значи дека планираме да биде 100% надвор од мрежата во некој период во иднина. Нашата цел е да се произведуваат 80% од нашата храна на самото место. Оваа храна припаѓа на членовите на заедницата, кои во голема мера ќе ја намали месечната храна трошоци на жителите. Парот дека со употреба на зелена енергија од соларни извори на енергија и мини хидро-електрични централи по километар од реката што тече низ имотот за генерирање на нашата сопствена електрична енергија и имате почетокот на одржлив развој. Секој сопственик единица ќе плати 150 $ / месец (не по лице) во писе заедница да даде поддршка на процесот. Со труд чини ни под $ 500 / месечно со полно работно време лицето, ќе имаме повеќе од $ 20.000 месечно оди кон производство на храна и заеднички простор за одржување.

Одржливост вода е важен предвид

одржливост на вода е од примарна важност

Далеку еден од најважните елементи на планетата и најлесно да ја загадуваат. Одржлив развој на било кој вид не може да тврди дека еколошки свесен и ако не постои мисла за тоа како водата е неупотреблив. Системи за вода во Osa Mountain Village се дизајнирани не само да жетвата чиста чиста планинска вода, но, исто така, се рециклира преку систем за третман со користење на двете биолошки и технолошки системи кои ќе им овозможат на отпадните води да се филтрираат и се користи повторно. Нема причина за системи за природен вода за да бидат уништени или исцрпени. Ние веруваме дека тоа не е само можно за луѓето да живеат во хармонија со планетата, но дека тоа е наша обврска и дека одржливоста на водата е од примарна важност.

Едно одржливо снабдување со храна е клучот

А одржливо снабдување со храна е како значење како зелена енергија

А одржлив развој мора да има одржливо снабдување со храна, со цел да преживее. Тоа е причината зошто илјадници овошни дрвја, хуман сточарството, градини и рибници во моментов се интегрирани во селото. Ние веќе се засадени над 2.000 овошни дрвја вклучувајќи ги и 5 видови на портокали и неколку видови на авокадо и ние ќе биде со користење на verticle систем за одгледување на нашиот зеленчук, билки и зачини. Овој систем ни овозможува да расте огромното количество на зеленчук во релативно мал простор. Други дрво насади се планира во моментов, како и! Ние, исто така, ќе биде подигање на нашите сопствени кокошки, свињи и tilapia обезбедување на живина, јајца, свинско и свежа вода риба на сајт. Ние ангажирал Паоло Fearron, дипломирал на Универзитетот во Земјата, за да ни помогне со овој процес на производство на храна. Замислете фаќање на свој риба во една од tilapia езерца, тогаш шета низ градините на свеж рузмарин, а потоа можеби грабање некои plantanos (хлебните банани) да го изнесе на вечера. Производство на храна и одржливост на храната е дел од инфраструктурата на селото и е толку важно како зелена енергија или било кој аспект на одржлив зграда.

Што За Забава и бизнис одржливост?

Екотуризам и Забава води за бизнис одржливост

А одржлив развој мора да има извори на забава и најголем трошок покрај храна е токму тоа ... забава. Нашите намерно заедница ќе имаат полно работно време консиерж / настан координатор кој постојано ќе се планира за следната заедница настан. Работи како Тексас Држете-Ем турнир, заедно со базен активности и BBQ страни ќе бидат неделни настани. Тие исто така ќе планираат плажа патувања, шопинг патувања и екскурзии за жителите и посетителите. Од структурирање нашите намерно заедница на овој начин ние создаваме бизнис одржливост премногу. Ние ќе ги искористиме нашите култури во трговијата за други елементи, кои ние не го покренуваат или растат на сајт и да се забавуваат додека го правам тоа. На пример ќе имаме денови кога членовите на таа заедница кои сакаат да учествуваат можат да се здружат и направат манго желе. Ќе имаме повеќе манго од заедницата веројатно може да се јадат, па ние ќе ги стави на добар употреба. Бизнис одржливост ќе доведе до профит заедница кои ќе го подобрат животот на сите кои живеат во Osa Mountain Village. Никогаш нема да недостаток на нештата да се направи на Osa Mountain Village и нашата заедница ќе биде во можност да профитираат со голема брзина преку екотуризам ... најбрзо растечки сегмент на туризмот, нудејќи им на еко патувања заедно со авантура тури додека покажува светска класа модел на она што значи да се живее одржливо.

Што е во право за одржлив развој е во право за одржлив свет

Одржлив свет започнува со одржлив развој

Свеста е во пораст и оние кои ги проучувале тема во длабочина знам како кревка нашата планета е и дека треба да се направи повеќе напори да се уверам за траен мајката земја. Одржлив свет започнува со осмислување како заедници се изградени. За време на нашите секојдневни животи, ние сме принудени да се дистанцира од реалноста на нашата иднина. Тоа не е поставена во камен, ниту ќе доаѓаат кај нас природно. Ние ќе ја принуди нашата рака и да се обезбеди една генерација на поединци кои сакаат да се земе првата позиција и го направи она што е потребно за да бидете сигурни дека нашите деца и внуци имаат чиста и чиста животна средина во која ќе живеат. И, исто толку важно, на начин на размислување за да може да се справи со предизвиците на потребните напори за да живеат одржливо. Ние веруваме дека Osa Mountain Village одржлив развој ќе биде модел за намерно заедници ширум светот, и веднаш и за иднината и тој веќе го свртува вниманието на локалната власт и примање пофалби.

Фаза е срцето на нашата заедница намерно ...

Срцето на нашиот одржлив развој е првата фаза.

Osa Mountain Village објавува започнувањето на изградбата на првата фаза од својата единствена одржлив развој и намерно концепт заедница. Развојот ќе се состои од 150 1-спална и 2 спални вили, ресторан, заедница центар, голем трева поле за игри, RANCHOS, скара области, фитнес и други погодности. 11-линија, 15-платформа крошна турнеја, canyoning авантура (rappelling преку водопади) и Тарзан нишалка се веќе отворени. Јавањето како и живиот свет, водопад и еко пешачење и кампување патувања ќе доаѓа на имотот наскоро.

Вилите се движат од 900-1,630 квадратни метри на вкупно простор за живеење, вклучувајќи патио области и вклучуваат еко-пријателски изградба , гранит или бамбус шалтери и patios со вообичаената Костарика импровизирана лежалка. Цени со почеток во САД $ 124,000 да поседувате вила. Фракционо единици се исто така достапни со почеток во САД $ 20,000 за 4 недела акција. Фракционо единици се целосно опремени со се што е потребно за да започнете изнајмување или уживање веднаш.

Претседателот на Osa Mountain Village одржлив развој

Џим Гејл, претседател на одржлив развој позната како Osa Mountain Village

"Јас сум толку возбуден на фазата на изградба започна", вели Џим Гејл, претседател. "Луѓето се ужива во крошна турнеја бидејќи таа се отвори во мај и, а во сопственост, тие прашуваат за нашата одржлив развој. Одговорот е огромна! Со нашите сопствени производство одржлив храна, забавни нешта да се направи на самото место и брз пристап до други области, ние замислуваме нашите жители се во можност да живеат удобно за околу $ 500 месечно. "

Поранешниот хипотека брокер, парадигма г-дин Gale се промени со раѓањето на својата прва ќерка, Амелија. Тоа беше тогаш дека тој почна испрашувањето на начин заедници постојат и како тие се однесуваат на создавање одржлив свет како целина. Неговата идеја стана "Osa Mountain Village", намерно заедница на изобилство, забава, безбедност и учење. Светскиот институт за одржливост и екологија, инаку позната како мудар, исто така, ја отворија својата прва класи јануари 2010 година се наоѓа во непосредна близина на Osa Mountain Village.

Контакт со нас денес ...

За да дознаете како можете да поседувате вила за помалку отколку што може да се замисли пополните контакт формата подолу и претставник ќе биде во контакт со вас наскоро. Ве молиме бидете сигурни да го вклучите телефонски броеви, каде што може да се постигне во прозорецот со пораката.

Вашето име (задолжително)

Вашата е-маил (задолжително)

Вашиот телефонски број

Датуми Бараната

Тури и атракции Бараната

Број на возрасни и деца

Ќе има 4 х 4 возилото?

Порака или Други Барање

Влез на овој текст: За да користите CAPTCHA, ви треба Really Simple CAPTCHA инсталирано.

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Osa Mountain Village доби својот прв aquaponics систем

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Aquaponics ... најновите бес во производството на храна


Најди повеќе фотографии како оваа на Aquaponic Градинарство

Aquaponics е најновата бес во производството на храна преземање на концептот на хидропоника еден чекор понатаму, преку создавање на затворен циклус систем кој не бара хемиски ѓубрива. Наместо тоа, aquaponics користи отпадот од tilapia, популарен и вкусна риба за јадење, за снабдување на хранливи материи во растенијата да растат, а за возврат растенија чиста вода за рибата да напредува и расте. Овој затворен циклус систем е одржлив и произведува најприродната органска храна. Како Tilapia растат тие се исто така собрани за храна. Целиот систем е синергетски и може да произведе широк спектар на јадливи растенија со неверојатни количини.

Фрлите поглед на слајд шоу подолу за да ја видите првата aquaponics систем се гради на Osa Mountain Village . Голема благодарност до Роџер Pilon за неговото огромно познавање и да помогне во добивање на оваа прекрасна храна производство систем и функција. Со додавање на овој aquaponics систем на оранжерии, кои веќе се производство на широк спектар на зеленчук, жителите на Osa Mountain Village нема да сакаат за ништо. Наскоро целиот производство на храна системот ќе работи да обезбеди пилешко месо, јајца, риба, овошје и зеленчук. Над 2.500 овошје дрвја беа засадени на Osa Mountain Village и дека не вклучува манго и банани кои растат како плевел целиот имот. Во да не се далечна иднина жителите на Osa Mountain Village ќе има 100% безбедност на храната и со природна изворска на своите имоти кои можат да обезбедат повеќе од 600 домови со вода и производство на доволно електрична енергија преку мини хидро генератори, жителите можат да се релаксираат знаејќи дека дури и ако светови економија целосно тенкови тие ќе бидат безбедни на Osa Mountain Village.

Повеќе слики ќе доаѓа веднаш како што ние почнат да расте и берење ...

Ако сте уживале овој слајд шоу и сакате да дознаете повеќе за aquaponics, хидропоника, одржлив живеење, пермакултурата и производство на храна нудиме курсеви преку нашата on-сајт училиште Светскиот институт за одржливост и екологија, инаку позната како мудар.

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Паметни Пермакултура Дизајн & Off Решетка Живо

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Паметни Пермакултура Дизајн е клуч за Off Решетка Живо

Со цел да стане заедница живеат од мрежа целосно на нивните сопствени средства, Osa Mountain Village има вградени паметни пермакултурата дизајн принципи во план на заедницата. Слушате Џим Гејл, претседател на Osa планинско село, како што тој зборува за Пермакултура дизајн и како таа се однесува на надвор од мрежата живеат во Osa Mountain Village.

Кога ќе го добиете шанса да ја посетите Osa Mountain Village ќе бидете изненадени од посветеноста на сите ви се исполнат за да се создаде најголемата заедница на земјата. Постојат планови за пеперутка фарма и градини, флора и фауна, центар за рехабилитација, рептил и водоземци изложбата, како и село бањата и масажа центар. Веќе постои училиште за имотот наречен Светскиот институт за одржливост и екологија, каде што може да се запишат во разбира дека ве учи пермакултурата дизајн принципи и техники на одржлив живеење. Ова е едно место каде паметни пермакултурата дизајн е во комбинација со луксузни исклучи мрежа за живот без откажување од луксуз. Значи следниот пат кога некој зборува со вас за живеење надвор од мрежата да им каже за Osa Mountain Village.

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Авантура ден во Osa Mountain Village Resort & Еко авантура Парк

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Нашата авантура ден специјална понуда е за оние кои сакаат џем спакувани денот на забава и авантура за возрасни и деца подеднакво. Денот започнува во 8:30 часот со посета на пеперутката рај на ОСА, еден од најголемите пеперутка куќишта во сите на Коста Рика. Дејв Fishell ќе обезбеди информативни турнеја, која ќе amaze млади и стари. Можете да добиете за да ја видите парење пеперутки, пашкули со живи пеперутки во внатрешноста, јајца, гасеници и други интересни фауната на микро климата во внатрешноста на комората. Надвор од заградениот простор е нашата сколовранец градини, каде што голем број на видови на колибри доаѓаат да се хранат. Тоа е навистина еден од најсреќните места на Земјата ... Дизниленд нема ништо на пеперутката рај на Osa.

По Пеперутка градини ќе се качат на нашиот водопад скок природата во дождовните шуми со нашите сертифицирани водич, Карлос Салас. Карлос ќе укаже на многу од интересни растенија и животни што веројатно ќе одат право преку без негова експертиза. Никогаш не се знае што животните ќе се сретнат на турнеја, и со малку среќа може да се добие за да ја видите на различни диви животни.

По твојот водопад природата Крстоносните ќе уживате во одличен ручек во Ла Cocina, кујната заедница на Osa Mountain Village. По вашиот ручек ќе отидете на Osa Надстрешница турнеја за некои започнување zipping низ дождовната шума. На Osa Надстрешница турнеја е еден од најпопуларните атракции на локално подрачје, а завршува со Тарзан нишалка кој ќе добие вашиот адреналин транспорт повторно.

Крошна турнеја завршува за времето кое Toucan Тили се отвора за бизнис. Ќе имате време да се релаксира и да играат некои базен или пинг-понг или одат пливање во хемиски бесплатно базен.

Во 18:00 ќе седнам за четири разбира оброк во Ла Cocina кој е сигурен да се молам. По вечерата ќе биде донесена на ноќен живот Крстоносните да видите некои од ноќните флора и фауна на планината. Тоа не е невообичаено да се види многу видови на инсекти, молци, влекачи и водоземци и други животни кои оживее во текот на ноќта.

Редовната цена за денот е $ 173,50 за возрасни и $ 101,25 за деца до 15 години. Сепак, цената пакетот е намалена до $ 125 по возрасен и само 75 $ дете. Ќе заштедите 48,50 $ за возрасни и $ 26,25 за секое дете. Овој пакет мора да се резервира со повик ни се на 011-506-2200-9814 или ни е-мејл со користење на формата подолу. Ние со нетрпение очекуваме да се видиме на Osa Mountain Village Resort и Еко авантура парк.

Вашето име (задолжително)

Вашата е-маил (задолжително)

Вашиот телефонски број

Датуми Бараната

Тури и атракции Бараната

Број на возрасни и деца

Ќе има 4 х 4 возилото?

Порака или Други Барање

Влез на овој текст: За да користите CAPTCHA, ви треба Really Simple CAPTCHA инсталирано.

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Тоа е бизнис како и обично На Osa планинско одморалиште

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

По земјотресот од 7,6 степени вчера тука во Коста Рика тоа е бизнис како и обично на Osa Mountain Resort и Еко авантура парк. Каде што некои од летувалишта во Guanacaste, кој се наоѓа во северозападниот дел на површина на земјата, мораа да се затворат од оштетување работи се како што беа, на денот пред. Ништо не е оштетена и со исклучок на Бисер мајмун е вршење на неколку часа по земјотресот, ќе нема ни да знае имало земјотрес ако сте биле престојуваат тука. Неколку дрвја падна во шума, но тоа се случува речиси секојдневно относнотова. Нашата убава вили се подготвени за вашето семејство да слезе и да се доживее на Коста Рика сте слушнале луѓето зборуваат за.

Голем дел од она одмор искуство ќе биде како ќе бидат утврдени од каде што останува кога тие посетуваат Коста Рика. Како и со многу туристички дестинации постојат гигант хотели со илјадници соби, Б & Б, бутик хотели, хостели, куќи за изнајмување од страна на нивните сопственици, дождовни шуми домови и се повлекува и повеќе за еден да се изберат. Некои од местата ќе се грижиме за луѓе од одредени региони на планетата нудат услуги во двете шпански и на мајчиниот јазик на патникот. На Osa планинско одморалиште многу од нашите вработени зборува шпански и англиски јазик.

Навистина да се добие вистинската искуство на она што земјата е како најдобро да се излезе од поголемите градови. Оддалечените области на земјата нуди многу повеќе за да ја видите во начинот на дивиот свет и вистинска култура може да се набљудува. На Pura Vida мантра на луѓето ќе блесне и ќе си дојде со длабока љубов на луѓето и на земјиштето што го прави Костарика еден од најдобрите дестинации за одмор во светот. Проверете сите од нашите специјалци ги нуди сите инклузивно одмор се занимава со сместување, патувања и оброци се вклучени за една ниска цена.

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Сите Инклузивна летни пакети понуди повеќе вредност

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Ајде да се соочиме со тоа, патувањето експлозијата, но минува низ сите детали на планирањето на патувањето не е многу забавно, кој е зошто сите инклузивно одмор пакети се толку популарни. Повеќето луѓе уживаат во изборот на локациите што тие би сакале да ја посетите и некои од работите што би сакале да се направи за време на нивното патување. Сепак, буџетирање се надвор, правејќи се дека сите датуми се редат и атракции и патувања координираат едни со други, каде да јадат, да рент а кар или не рент а кар, итн се сите работи што треба да се разгледа и во зависност од каде што планираат да одмор некои работи ќе биде на повеќе загриженост од другите.

Сите инклузивно празници

Ако планирате патување во Коста Рика можеби ќе сакате да се разгледа некои од сите инклузивно одмор пакети кои се таму. Во зависност од должината на времето што планираат да биде во земјата, можеби ќе сакате да се комбинираат две или три пакети да се направи до должината на вашиот одмор патување. Јас неодамна постави патувања за две различни групи, кои во комбинација останува на Osa Mountain Village Resort со места на Osa полуостров. Ова е одличен начин да се оди ако планирате за тоа во земјата за најмалку една недела или повеќе, кои престојуваат 3 до 4 дена во секоја локација работи надвор многу добро.

Ако доаѓате надолу за помалку од една недела се најде место што има многу да се направи во областа ќе биде во вредност од вашето време. На Osa планината Авантурите имаме четири различни 6 ноќта all inclusive одмор пакети можете да изберете. Ако сте авантуристички тип и не им пречи спиење надвор во шатор, ние нудиме рустикален стил "подигаат пакет", која вклучува 6 ноќевања во јурта купола шатор. Тури и атракции се водени турнеја birding, ноќен живот Крстоносните природата и на денот Крстоносните водопад природа, нашата сопствена Zipline крошна турнеја, еко турнеја на еластични живеат во Osa планинско село, на брод турнеја на локалните мангрова шума еко систем, влез Батерфлај рај на Оса и Ballena Beach Club, користење на базен, патеки и други одморалиште удобности, и три срдечна, гурманските оброци на ден. Сето тоа за цени кои почнуваат од 125 $ на ден за возрасни и $ 85 на ден за децата 6-15.

Ако се повеќе склони да спијат во вила на еден убав, меки, удобни душек може да бидат повеќе заинтересирани за некој од нашите други три all inclusive одмор пакети кои почнуваат од околу $ 178 на ден за возрасни и $ 97 на ден за децата од 6 до 15 Секоја доаѓа со малку различни различни тури и атракции кои се грижиме за birders, семејства и авантура возбуда азил. Можете да проверите сите различни пакет опции тука .

Конечно, да се реализира тоа, ние дизајн специјални, наменска, сите инклузивно одмор пакети кои вклучуваат сè што сакате на вашиот пат и ништо што не. Па нека ни да ви помогнеме со резервации, совалки, рент а кар, патувања, атракции, сместување и нешто друго што треба да направите вашиот патување во Коста Рика една незаборавна. Во нема да ве чини еден долар повеќе дозволете ни да ви помогнат со вашиот туристички аранжмани ... Нашата услуга е бесплатна за вас.

Ние може да се постигне на следниот број од САД и Канада ... 818-561-5602

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Коста Рика Надстрешница Турс и Zipline Авантурите

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Costa Rica Canopy Tours Земјата на Костарика е буквално преполн со ziplines и крошна тури. Тие може да се најде во речиси секоја област на земјата. Има премногу од нив да се брои, освен ако не сте броењето само на оние кои се целосно осигурани. Од она што на локалните агент за осигурување во Сиудад Кортез има ни кажа, постојат само неколку или така на Костарика крошна тури кои носат осигурување. Јас не знам дали оваа бројка е всушност вистина или не, но тоа не моли на прашањето е на турнеја планирате да ги преземат за време на посетата на земјата осигурани или не?

Постојат некои други работи кои се интересни за разликата меѓу различни Коста Рика крошна тури и ziplines. На пример, некои од нив, како на Osa Надстрешница турнеја, се изградени во еко-пријателски начин што им овозможува на дрво да расте природно додека повеќето на крајот ќе го задушуваат дрво и убие што се должи на нивната рестриктивни дизајн. Постојат само неколку од овие еко-пријателски патувања во земјата.

Не сите Коста Рика Надстрешница Турс се создадени еднакви!

Точно е дека крошна тури да се најдат насекаде во земјата, но како што можете да видите, не сите Коста Рика крошна тури се создадени еднакви. Osa Надстрешница турнеја е една од најжешките тури во јужниот регион со некои од најдолгите поштенски линии во земјата . Тие дури имаат Тарзан нишалка, некои rappelling станици и неколку други "изненадувања" Ќе замине за вашата имагинација. Прочитајте што некои од нивните клиенти се рече дека во минатото ...

"За време на нашата посета на Костарика, отидовме zip-поставата со Osa Надстрешница Турс, и тоа беше страшно. Стефани беше голем водач, и таа го направи нашата турнеја толку многу забавно. Ако сте размислува во крошна турнеја, не можете да тргне наопаку со нив. Од сите на екскурзии што го правевме, ова беше мојата омилена! Вие нема да бидете разочарани! "

"Далеку од најдобрите и професионално работат Zipline турнеја работа ние се среќаваме. Да не заборавиме на 11 работи сите беа толку спектакуларно. Силно препорачувам. "

"Прво, водичи беа фантастични! Крис е апсолутно прекрасен за нашите 6-годишна ќерка, а остатокот на екипажот беше страшно премногу! Отидовме со 6, 7, 8, 10 и 13 години и сите го сакав! Така што ја направил возрасните премногу! Тоа беше убава DN бевме во можност да ја видите духот на празноста, Бисер monkies и toucans. Се чувствував многу безбедно и сакан на поштенски поставата. Тоа е искуство целото наше семејство никогаш нема да заборавиме! Ние не може да се препорача доволно! "

"Јас сум бил на најмалку 6 други патувања во различни делови на Костарика, и твое да ги разнесе надвор од вода! Ставовите се умот преголема и водичи беа толку забавно да се закачам со. Благодарам! "

Со целосно осигурани, еко-пријателски крошна турнеја и сведоштва како оние погоре вие ​​не треба да барате повеќе за Zipline турнеја да ги задоволи вашите желба за авантура и zipping низ крошна на дождовната шума .. На Osa област е една од повеќето недопрени области во земјата и Оса Надстрешница турнеја ви дава мрзеливост око Преглед на Костарика џунгла на кој неколку други крошна тури може да се споредуваат. OSA Надстрешница турнеја се наоѓа на Osa Mountain Village еко-одморалиште

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Јога наутро во Костарика е мојот омилен начин да го започнете денот

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Човек држи танчерка јога претставува

Јас само што ги заврши јога класа малку повеќе од еден час пред. Јас ја води класа секој понеделник, среда и петок наутро во 7:45 во заедницата центар на Osa Mountain Village. Тоа е 75 минути додека класа обично, иако понекогаш е потребно да се 90 минути во зависност од тоа кој е во класа тој ден. Јас ги учат vinyasa јога. Во Лос Анџелес специфичните јога стил Јас практика честопати се нарекува "моќ јога". Кога јас прв пат започна водечки класи неколку месеци наназад имав 2 луѓе се појавува да го направите класа со мене. Џон и Брандо биле таму од почетокот. Денес јас ги имаше, Лиза Б, Лиза Ц, Катерина (жена ми) и Вес и Колин. Во моментов, часовите се бесплатни за некој што сака да ни се придружат.

Вес и Колин се дојденци со денес ќе биде нивниот втор ред со мене и јас треба да го предаде Вес за прикажување зашто тој беше многу болно од својата прва класа, тој призна. Колин помина подобро таа ми рече. Во потрага околу класа Бев потсети на тоа како различни едни од нашите тела и како дури и нашите сопствени тела се различни од десната страна на левата страна. Во оваа класа има луѓе во нивните 30-тите години на нивните 60-ти и со различни нивоа на почеток фитнес да се разгледуваат. Некои од нив се многу тврд и нефлексибилни, додека други се опуштени и многу флексибилни. Истото важи и кога станува збор за сила. Бидејќи на широк спектар на разлики Јас сум наоѓање предизвик да се направи класа доволно лесно за оние кои треба да се донесе до брзина додека го прави предизвик доволно за оние кои се практикуваат за некое време.

Едно е сигурно, ние имаме неверојатно група на луѓе кои се среќаваат секоја недела. Минатиот петок по класа имавме Белгија вафли за појадок со сите носат нешто. Имавме домашна квас вафли, свежо quadrados, свежи јајца, сланина, во реално јаворов сируп и путер и свежо guanabana сок. Тоа беше на појадок погодни за јоги. На смешно нешто е, еднаш почнавме готвење имавме повеќе од само јога класа појави. Тоа беше околу половина од заедницата!

Па ако сакам јога или се размислува за преземање на Јога одмор во Костарика и ќе бидете во областа или престојуваат во Osa Mountain Village дојдат и да ни се придружите. Ние би сакале да имате. Еден ден веројатно ќе почне полнење за класи, но сега за сега тие се бесплатни за сите да уживаат!

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr

Црвено на Кафе Ресторант Коста Рика отвора врати за бизнис

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr
Коста Рика ресторан

Волонтери помогнат во Кафе Отварањето Скарлет за

Понеделник, 22 август, беше голем ден за Рикардо Кампос. Тоа беше првиот ден тој се случува да им служи на храна од својата кујна во Osa планината село одморалиште заедница центар. И тоа не се случува да биде една мала толпата. Над 40 луѓе доаѓаат да слушнат за пермакултурата, производството на храна и одржлив модел на прави одморалиште заедница единствен од повеќето други. Џим Гејл и Jarret Валд биле да зборуваат на ручек време настан. Имаше уште многу да се направи да се постави на кујната утрото на настанот. Многу работи се 'уште се завиткани во пластични заштитни покривање на производителот ги испраќаат во. Со некои волонтерски помош од Лиза Bronzi, Leigha Валд, Кетрин Overturf & Jarvia Fishell тие беа во можност да им служи на сите прекрасен Костарика Casado за ручек.

ресторан Коста Рика

Casado ручек во Кафе Скарлет за

Присутните имаа нивниот избор на телешко месо кое беше придружуван од салата, ориз, грав и plantains. Како што можете да видите од фотографиите секој беше многу среќен. Рикардо е сосема готви себе, туку вистински разговор околу градот е тоа што неговата сопруга, Marva, е Екслузивно готвач обучени готвач со специјалност во колачи. Ние очекуваме некои прилично раскошен пустините да се служи во Кафе Скарлет кога таа се враќа и почнува да трча во кујната. Marva не беше во можност да присуствува на свеченото отворање на нејзиниот ресторан поради претходна обврски се врати во САД, кои се судираа со настанот. Таа ќе се врати наскоро иако.

Ресторани Коста Рика

Среќен Покровители на Scarlets Кафе

Рикардо и Marva ќе биде отворање Кафе ресторан Скарлет Коста Рика, на редовна основа во блиска иднина. Сите што живеат во заедницата ќе мора да работат околу нивниот распоред до тогаш. Во меѓувреме, луѓето можат да работат до апетит преземање на една од многуте авантура тури се нудат на Osa Mountain Village Resort. Тоа е одличен начин да се задржи активни и истражуваат најдобрите Костарика има да понуди.

Share on Facebook Share on Google+ Pin on Pinterest Share on Reddit Share on StumbleUpon Tweet about this on Twitter Share on Tumblr
ВП Како Батон приклучокот од страна на Слободен WordPress Шаблони