Водени џунглата Кампување Турс

Share on Facebook 2 Share on Google+ 2 Pin on Pinterest 11 Share on Reddit 0 Share on StumbleUpon 0 Tweet about this on Twitter 1 Share on Tumblr

Поминуваат Во текот на ноќта кампување во Костарика џунгла со водич

За крајниот искуство препорачуваме обидува кампување турнеја која е affectionately наречен "преживеан искуство". На сите работи што можете да направите за време на посетата Коста Рика , трошење на ноќта во џунглата ќе биде една од најпознатите незаборавни. Многу малку искуство може да се спореди со кампување во текот на ноќта, длабоко во една стара шума раст на Osa Mountain Village Resort. Прв далеку од светлата на градот, каде што природата е оставена недопрени милиони години ќе ве остават без здив и со приказни да се каже за многу години да дојде. Тоа е искуство што го барате кога ќе го посетат Коста Рика.

Costa Rica camping

Коста Рика кампување патувања во џунглата.

Водени џунгла кампување турнеја започнува со нашите по темни Крстоносните ноќен живот природа на камповите. Ние обично ја напушти по вечерата завршува на Osa Mountain Village ресторан . Следното утро станувам рано за да ја видите некои страшни птици и други животни како џунгла е многу жив во раните утрински часови. По утрото birding турнеја ќе можат да уживаат појадок во Osa Mountain Village Ресторан ако сакате.

Без проверка од вашата хотелска соба можете да го напуштите вашите лични предмети се обезбеди и да уживаат во вечерта во џунглата на начин многу малку луѓе некогаш добие шанса да се доживее. Многу од најинтересните животни во џунгла Costarican се ноќни и се спие или скриен дење часа и никогаш не видел од страна на повеќето посетители во земјата.

Вашиот Osa планина "Преживеан" искуство ќе започне во почетокот на вечерта околу два часа по зајдисонце, не се меша со било дневната авантура активности имате планирано за вас патувањето. Авантура започнува со бавно ноќен живот Крстоносните природата во нашата 750+ акр старата раст шуми. Крстоносните ќе доведе до областа ние се постави за кампување во близина еден од прекрасен водопади на нашите приватни резерва сопственост .

Времето дозволува, ќе уживате во лагерен оган, пред конечно да се пензионира на еден од нашите јурта-купола спиење шатори. Немојте да се изненадите ако ви се будат во текот на ноќта или пиш утрински часови од страна на Бисер мајмуни, а kinkajou или некои рани птици кои се фатат нивните црви или други инсекти за доручек. Раните утрински часови во џунглата пред повеќето луѓе да се нагоре е друго време каде што диви животни е во тоа е најмногу активен.

По будењето што започнува нашето лежерно прошетка од џунглата чуваш наши очи излупени за некои од неверојатни птици што Костарика е толку добро познат. Ние треба да ја достигнеме нашата излезот на околу 09:00 овозможувајќи ви да уживаат појадок во Osa Mountain Village ресторан и искуство некои други атракции понудени на Osa Mountain Village Resort или околината.

Возрасни и Children- $ 95 (3 лице минимум)

Проверите достапноста на календарот Подолу

Водени џунглата Кампување турнеја Детали:

Време: 18:00-08:00

Каде да се исполнат: Патување на југ, по северниот влез во Сиудад Кортез и пред јужниот влез од источната страна на Costanera автопат помеѓу километар маркери 196 и 197 е патот што води кон Osa Mountain Village Resort. Ви треба четири тркала возило, ако сакате да се вози на Osa планинско одморалиште себе. Ако не имаат четири тркала возило можете да планирате превоз користење на системот резервации за да ве однесе од тури канцеларија да Osa планинско одморалиште. Тури канцеларија се наоѓа 100 метри јужно од мостот помеѓу километар маркери 196 и 197 на западната страна на Costanera автопат. Откако ќе стигнат до одморалиште направат вашиот начин на Toucan Тили и нека знаат дека ти се тука за кампување и тие ќе се најде вистинската личност да ви помогнат. Препорачуваме вадењето вечера пред турнејата со појадок следното утро на Osa Mountain Village ресторан. Храна не е вклучена во цената на турнеја.

Што да се носат: Комфорни облека и чевли за пешачење низ пејзажот. Затворен чевли се најдобар, но сандали се прифатливи. Тоа е исто така добра идеја да имаат долг ракав кошула за вечер по мракот.

Што да се донесе: Ние препорачуваме носат очила за сонце, сонце, вода, инсекти отвратителен, закуски и капа и камера ако имате еден. Ако имате ранец дека се вклопува и ве молиме да го донесе, иако ние ќе ви овозможи со ранец, ако немате една од вашите сопствени.

Што нудиме: Ние обезбедуваме јурта купола шатор, спиење рампа или колиба (зависи од достапноста), вреќа за спиење, перница, светла светлина, ранец, чај и / или кафе во камповите.

Дозволете ни да ви помогне да се организира целиот патување во Коста Рика.

Ако сте како повеќето луѓе ќе сакаат да посетат неколку области на земјата за да се добие комплетна слика на пределот, луѓето, културата и неверојатна убавина што го прави Костарика еден од најдобрите еко-туристички дестинации во светот.

Навратете често за надградби или да се приклучите мојот RSS feed и ќе се ажурира автоматски.

Вашето име (задолжително)

Вашата е-маил (задолжително)

Вашиот телефонски број

Датуми Бараната

Тури и атракции Бараната

Број на возрасни и деца

Ќе има 4 х 4 возилото?

Порака или Други Барање

Влез на овој текст: За да користите CAPTCHA, ви треба Really Simple CAPTCHA инсталирано.

Share on Facebook 2 Share on Google+ 2 Pin on Pinterest 11 Share on Reddit 0 Share on StumbleUpon 0 Tweet about this on Twitter 1 Share on Tumblr
ВП Како Батон приклучокот од страна на Слободен WordPress Шаблони